حکایت ارابه های خاموش

استاد کامل

ما را در شبکات اجتماعی دنبال کنید.

مردی که دراز کشیده بود و روکشی روی او را پوشانده بود. به سویش آمدم و از اطرافیانم پرسیدم او کیست و این روپوش بلند چیست؟ یکی از آن میان محکم مرا در آغوش گرفت و گریست که او پدر بزرگ است که فوت کرده است. قطره ای اشک از گونه هایم چکید و گفتم چگونه؟ پدرم که سکوت کرده بود سمت من آمد و گفت به آرامی. گفتم پدر بزرگ پر از هیاهو و خنده بود. همیشه شوخی می کرد و در پنهانی به دیگران کمک می کرد. وقتی مادر بزرگ نبود او همه ی کارها را برعهده می گرفت. و از پس بچه ها خوب برمی آمد. پدر گفت: زمان، پسرم زمان هم دوستی دانا و هم دشمنی تواناست که اگر با او چنین کنی، برنامه ی زندگیت چنین می شود.

پس شاهد هستی که جسم تو قادر است دو سوم کارهای خودش را مستقل از سایر انسان ها انجام دهد. و فقط برای یک سوم کارهای زندگیش به محیط پیرامون احتیاج دارد. حال این ارابه ی بزرگ که حامل مردی بزرگ، دانا، خردمند، مهربان و باهوش بود در تاریخ صفر و در روزی که خورشید پهنای جهان را گرفته بود خاموش شد. آنانکه دوستش داشتند در غم فراق گریستند و آنان که از او دور بودند برای آخرین وداع آمدند و آنان که دوستش نبودند پیش خود گفتند او نیز رفت ولی فقط یگ گروه به هم نگریستند و هیچ نگفتند. آنان کسانی بودند که عشق را درک کرده و دنیای عشق پس از اراده را می دانستند، و زمان را می دانستند. و گفتند خدایا اراده ی این عشق را در زمان گرفتار نکن تا در سرزمین عشق به آرامی زندگی کند.

Written By Master Kamel

به این مطلب ستاره دهید و 2 امتیاز دریافت کنید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (33 votes, average: 4٫79 out of 5)

Loading...

17 دیدگاه برای “حکایت ارابه های خاموش

  • مدیر سایت
   مدیر سایت میگوید:

   به نام خدا
   اراده با نیروی عشق در قفس بقا گرفتار می شود و برای آنکه گرفتار نشود باید بتوانید به قانون جاودانگی خود دست پیدا کنید و برای رسیدن به این قانون باید دشمن خود را بشناسید عامل اصلی همه ی این دردها

 1. reza koohi
  reza koohi میگوید:

  با پرسش های دوستان و جواب های مدیر سایت متوجه شدم عامل درک زمان و عشق و….. فقط شناخت دشمن درونی است حال چگونه بشناسیم و چگونه از پسش بربیاییم باید بیشتر به مطالب سایت دقت کنم و مطالعه کنم.

  • نیلوفر
   نیلوفر میگوید:

   با سلام خدمت استاد عزیز وتشکر فراوان که مطالبی آموزنده به ما می آموزید خیلی مفاهیم زیبایی بود
   امیدوارم روزی همه به عشق واقعی برسیم وعشق را به هم هدیه بدهیم

 2. محمد گرجی
  محمد گرجی میگوید:

  به راستی که عشق چراغ راهنمای انسان است و اراده تنها ابزار برای غلبه بر زمان میباشد.انسان همواره با دو بال در آسمان زندگیش پرواز میکند که یکی عشق است و دیگری اراده و زندگی با این دو بال چقدر زیباست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *