حکایت ترس در کمین کتاب

استاد کامل

ما را در شبکات اجتماعی دنبال کنید.

به کتابخانه وارد شدم، کتاب ها مانند ارتشی منظم در صفوف مرتب پشت سر هم قرار داشتند. ارتشی سری، کارشان فقط یک چیز است، از آنچه می دانم مرا ارتقا داده و به آنچه نمی دانم، حال می دانم را هدیه کنند. پس خواندم و خواندم و خواندم هزاران کتاب در زمینه های مختلف. در خیلی از طبقه ها کتاب هایی بود که از درک من خارج بود ولی با هر زحمتی بود خواندم. چند هزار کتاب بود. مسئول کتابخانه که حالا با من دوست صمیمی شده بود در میان روز مطالعه برایم نوشیدنی می آورد و بسیار زن مهربانی بود.

روزی فرا رسید که خندیدم و گفتم: خانم کتاب جدید نیاوردید؟ گفت: کتابی که توی دست داری آخرین کتاب جدیدی است که امسال برای ما آمده و تو داری می خوانی. گفتم: پس من بعد از این چه کنم؟ گفت: به کتابخانه بزرگ مرکزی برو که چند صد برابر بزرگتر از اینجاست. گفتم: خوشحالم کردی. خواستم از پیشخوان خانم دور شوم که آقایی نزدیک شد و پرسید خانم ببخشید کتابی دارید درباره اینکه چگونه می توان در تجارت واقعا نتیجه گرفت؟ من میوه فروشم، توی این شهر چگونه بفروشم که درآمدم بیشتر شود تا همسرم مرا ترک نکند و فرزندم به پدرش افتخار کند؟ خانم به من نگاهی کرد و گفت: کمکش کن. کمی فکر کردم و دیدم در تمام کتاب هایی که خواندم چنین راهکار واقعی ندیدم. کمی ترسیدم. یاد مادر بزرگ پیرم افتادم که می گفت با مردم مهربان باش. گفتم: رفیق با مشتریانت مهربان باش تا زیاد شوند. با همسرت مهربان باش تا صبور شود و با فرزندت مهربان باش تا به مهربانیت افتخار کند. او رفت و من رفتم تا فقط مهربان باشم. زیرا همه ی جهان مطالعه کنی، برای هر علمی باید کتاب ها بنویسند. کافیست مهربان باشی.

Written By Master Kamel

به این مطلب ستاره دهید و ۲ امتیاز دریافت کنید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (33 votes, average: 4,79 out of 5)

Loading...

20 دیدگاه برای “حکایت ترس در کمین کتاب

 1. yazdanraha گفته:

  اگر از دانشهای ضروری بگذریم تمام کتابها انبوهی از دانشها را دارن که در مغز ما فقطاطلاعات جمع میشود.
  بهتر است مهربان باشییم عشق بورزیم و شاد باشیم. سپاسگذارم بخاطر این همه عشق و آگاهی

  • Barad گفته:

   آره واقعا قشنگ گفتین مهربانی خیلی خوبه من هر وقت جای رفتم وبا برخورد بدی مواجه شدم از اون کار یا خرید منصرف شدم سپاس از شما

  • مدیر سایت گفته:

   به نام خدا
   وقتی از Master Kamel درباره ی مطالعه پرسیدیم یک سوال از ما کردند تا کنون چقدر مطالعه کرده اید و چقدر از مطالعات باعث شدند که ترس ها و دردهای شما کم شود و فرمودند کتابی را مطالعه کنید که ترس ها و دردهای شما را از شما دور کند نه اینکه به ترس ها و دردهای شما اضافه کند.

  • fariba گفته:

   عشق،مهر،ومحبت
   کافیست عشقمان بی قید وشرط باشد
   لطفا در مورد مطالعه کردن توضیح دهید استاد عزیز???

 2. mehrbaran گفته:

  سپاس فراوان ،بله انبوهی کتاب خوانده ام که حتی مبحث آنها را فراموش کرده ام و این فراموشی از این نشات گرفته که در زندگی واقعی بدرد ارتقا کیفیت زندگی نمیخورند که اگر این قابلیت را داشتند حتما مباحث بخاطرم می ماندند اما مهربانی همه جا جواب میدهد

 3. raza گفته:

  انواع و اقسام مدل کتاب در زمینه فروش و تجارت و……. اومده جز سود برای صاحبانش برای مردم در پی موفقیت چیزی به ارمغان نیاورده جز اینکه انسانها را طمعکار کرده و حرص خور و عصبانی کرده چیزی عایدشان نشده. ما همه چیز را در خود داریم خوب نوشتید مهربان بودن راز موفقیت در هر تجارت در هر رابطه و هر کاری است.

 4. رها.م گفته:

  بدترین ها با مهربانی ها به بهترین تبدیل می شوند
  معجزه ی مهربانی را وقتی دیدم که کلی تغییر کرده بودم
  با سپاس فراوان از مستر کامل

 5. Samira moradi گفته:

  خیلی زیبا بود دانشهای غیرضروری رو دور بریزیم و ذهن رو خالی کنیم و چیزهایی مهم مثل مهربونی و گذشت اگر صد در صد رعایت کنیم خیلی زندگی راحتر میشه

 6. محمد گفته:

  بسیار حکایت زیبایی بود.دقیقا راهکارها همیشه همین قدر ساده و قدرتمند هستند.چه چیز باعث میشود تا نتوانیم چنین اندیشه کنیم و با دانش های غیر ضروری مسیر رسیدن به هدفمان را پیچیده تر کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *