Menu

مبلغ کیف پول الکترونیک شما:

تومان

حکایت دست خدا

تعداد بازدید: 2,432

استاد کامل
Share on telegram
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on tumblr

از مزرعه ای می گذشتم که بسیار پر بار و محصول حاصلخیزی داشت به فکر فرو رفتم که این محصول فراوان و این زمین حاصلخیز از آن کدام انسان خوشبختی می باشد. تا اینکه به انتهای زمین رسیدم مردی کوتاه قد را دیدم که بیلی روی دوش ایستاده بود گفتم سلام پدر جان چه می کنی؟ خدا قوت. نگاهی عمیق به من کرد و گفت: خدایت قوتت دهد زمین را آبیاری می کنم تا محصولات خانم بهتر و پر بارتر شود. گفتم حتما همسرتان را می گویید که دارید برای خانواده تلاش می کنید، گفت خیر خانم صاحب زمین کشاورزی است این محصولات از آن اوست گفتم پس شما برای او کار می کنید گفت: خیر او نیاز به کارگر ندارد من فقط به او در کارها بعضی مواقع کمک می کنم.

برایم جالب بود این مرد کشاورز مثل فیلسوف ها حرف میزد علاقه مند شدم از کار این زمین سر در بیاورم پس نزدیک تر به مرد شدم و پرسیدم زمین کشاورزی به این وسعت و بزرگی صاحب خانمی دارد که کارگر ندارد پس چگونه این زمین کاشت، داشت و برداشت می شود؟ مرد فهمیده بود من کنجکاو هستم گفت: این خانم بسیار فهیم و دانا و مهربان است او از دستاورد محصول سالانه خود به تمام روستاییان بهره ای می دهد به عنوان مثال سال گذشته برای تمام بچه های مدرسه ده، لوازم التحریر و لباس مدرسه خریداری و برای بازسازی مسجد ده کمک کرد تازه یک گروه در ده تشکیل داد و به کمک آن ها دو خانه برای افراد نیازمند روستا ساخت و این کار هر ساله اوست، خوب قطعا ما برای خدمت به او سر و دست می شکنیم و دوست داریم به پاس خدماتش برایش کارهایی انجام دهیم و این برکت زمین اوست که هر سال آبادتر و محصولاتش از همه محصولات ده بیشتر است خداوند به او نظر خاصی دارد. ماجرا را فهمیدم در حالیکه از او دور می شدم و قبل از خداحافظی کردن گفتم نظر خداوند در نظر شما می باشد شما از او راضی هستید پس خداوند او را محصول می دهد تا شما بیشتر راضی باشید. او دست خداست.

اثر استاد کامل

امتیاز دادن به این مطلب

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 4٫50 out of 5)
Loading...

19 دیدگاه

این همه برکت از عشقی ست که صاحب زمین به مردم هدیه میکند و محصولش بیشتر و پربارتر میشود. راست میگویید عشق کم و زیاد ندارد حتی میشود از محصول کم هم به دیگران با عشق ببخشیم تا ثمرش بیشتر شود. می شود نگاه را هم هدیه داد. سپاس زیبا بود

مقاله زیبایی بود.قطعا زمانی که کمک میکنی تا دیگران رشد کنند اول خودمان رشد میکنیم و این یک حقیقت زیباست.مادامی که فقط به فکر خودمان باشیم در خودخواهی های خود بیشتر فرو رفته و فقط نتایج تکراری و محدودیت های همیشگی نصیبمان خواهد شد.چگونه میتوان بخشش را اصل اول زندگی خودمان قرار دهیم؟

پاسخی بگذارید

بیماری هایی که با علم نوین نور و مغز درمان می شود