حکایت قدقد مرگ

استاد کامل

ما را در شبکات اجتماعی دنبال کنید.

وقتی درب خانه مان به صدا در آمد می دانستم که پشت در کیست. هفته ای دو روز رأس ساعت ۹ صبح پشت درب منزل ما می ایستاد و زنگ می زد. در را باز کردم و با لبخند همیشگی اش گفت: این هم سهم امروز تو از مرغ قهوه ای  ما. خندیدم و گفتم بیا داخل این تخم مرغ را بخوریم. من هم چون می دانستم می آیی نان داغ آماده کردم. به داخل آمد و تخم مرغ را نیمرو کردیم و با هم خوردیم.

مرغ تپلی همسایه مان هر بار که در میان شمشادهای خانه ی شان که تنها دیوار بین ما و همسایه مان بود قدقد می کرد می دانستم که در حال تخم کردن است و این همیشه مرا پر از لبخند می کرد. تا اینکه یک روز به همسایه مان گفتم مدتی است از تخم مرغ ها خبری نیست و هسایه با ناراحتی گفت: این خوشگله قدقد می کند ولی دیگر تخمی نمی گذارد و نمی دانم چرا چند روز بعد همسایه مان به خانه ام آمد گفت: امشب به اتفاق همسرت به خانه ی ما بیایید شام مهمان ما هستید.

سر میز شام مرغ تپلی حسابی سرخ شده بود و آماده برای خوردن بود. گفتم گناه داشت چرا او را کشتین و شام سفره خود کردید؟ گفت: قدقد های روز آخرش پیام سفرش را می داد. همسرش که مردی دانا بود با لبخند گفت: با لذت میل کنید زیرا در این جهان قطعا برای دلیلی همه اینجا هستیم و چون زمانش فرا برسد باید رفت. او مدت ها با تخم مرغ هایی که می گذاشت ما را خوشحال می کرد و اکنون با وجود خودش ما را خوشحال کرد. از جمله ی حکیمانه ای که گفت همه خندیدیم و شوهرم برای این جمله ی قشنگ کف زد و سپس شروع به خوردن شام کردیم.

Written By Master Kamel

به این مطلب ستاره دهید و ۲ امتیاز دریافت کنید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (35 votes, average: 4,54 out of 5)

Loading...

22 دیدگاه برای “حکایت قدقد مرگ

 1. shahriar.gh گفته:

  سلام ، از این حکایت فهمیدم که به جای ترسیدن از مرگ باید دلیل و هدف حضورمان را بدانیم ، آنگاه ما لبخند می زنیم و قدقد مرگ خاموش می شود

 2. akram n گفته:

  آری، قطعا همه برای دلیلی در این جهان هستیم، باشد که دلیل و رسالتمان را به نحو احسن به سرانجام برسانیم. سپاس استاد

 3. رها.م گفته:

  دست عشق یاریگر تمام انسان ها باشد تا بدانند به چه دلیلی به این جهان آمده اند قبل از آنکه دیر شود … با سپاس از مستر کامل دانا

 4. amin گفته:

  دلیل بودن ماانسانها برروی زمین چه می‌باشد و چگونه میتوانیم درک کنیم که این دلیل چیست و بتوانیم به آن دلیل وهدف برسیم؟؟؟؟؟

  • مدیر سایت گفته:

   به نام خدا
   دلیل بودن تو در زمین قانون بقایی است که در دل زمان شکل گرفت چون از ۵ فاکتور ترس دور شوید قانون بقا را رد کنید به اتحادی می رسید که پایان آن جاودانگی است و در جاودانگی زندگی بدون درد را تجربه می کنید.
   Master Kamel

 5. محمد گفته:

  قطعا همه در این دنیا رسالت و هدفی را باید دنبال کنیم.حال چگونه بفهمیم که رسالت و هدفمان در این دنیا چه بوده ؟

  • مدیر سایت گفته:

   سلام دوست عزیز
   از دوران کودکی و خردسالی یک حس، یک غریزه، یک نیروی درونی و یک کشش درباره ی یک چیزه کاملا مشخص در فرد وجود دارد و به شکل های متفاوت در طول زندگی خردسالی، کودکی، نوجوانی، جوانی و بزرگسالی نشان داده می شود. این همان آدرس درست از رسالتی است که تو به دنبال آن هستی.
   Master Kamel

 6. فرشته آیینه گفته:

  این قانون طبیعتا تا زمانی سود داری نگهت میدارن اگر سود نداشته باشی یا ردت میکنند یا خورده میشی مثل مرغ تپلی ????

 7. Barad گفته:

  حضور بهترین کلمه ی بود که زیبا توصیف کردین ما هنوز دلیل حضور رو نفهمیدیم که شاد نیستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *