مبلغ کیف پول الکترونیک شما:

تومان

حکایت مرد دلاک

نویسنده

Master Kamel

تاریخ انتشار

تعداد دیدگاه ها

تعداد بازدیدها

2,317

امتیاز مطالعه

2 امتیاز

استاد کامل

روزی دلاک حمامی که خود را برای یک روز پرکار آماده می کرد صدایی از گوشه حمام شنید او کودکی بود از همسایگان مرد که زودتر از همه خود را به حمام رسانده بود و داشت آب بازی می کرد مرد دلاک گفت: بچه جان این آب برای همه مردم است آن را هدر نده و با آب اینگونه بازی نکن ولی کودک از آب یک چیز می دانست که بازی کند. پس رو به مرد بزرگ کرد و گفت من حوض می خواهم تا در آن بازی کنم اگر اینجا این کار را نکنم کجا این کار را انجام دهم و مرد به فکر فرو رفت که جواب این کودک را چه بدهد پس به جای تهدید و توهین لباسش را پوشید و از حمام بیرون آمد.

روزها و شب ها تفکر کرد که باید به کودک چه جوابی می داد که درست باشد پس فهمید به جای جواب باید کاری می کرد پس دست به کار شد و زمینی کوچک که داشت را شروع به کندن کرد همه اهل خانواده او را به ناله گرفتند که چه می کنی رزق ما در این زمین است آن را ویران نکن مرد گفت باید جواب کودک حمام را بدهم پس چاله ای بزرگ کند و آن را جزء جزء کرد و حوضچه فراوان در آن قرار داد و با خاک و آهک و کاشی دیواره آن را پوشاند سپس آب زمینش را در حوضچه قرارداد و از فردای آن روز کودکان با پرداخت مبلغی پول در حوضچه بازی می کردند و دیگر دلاک حمام به حمام نرفت ولی می دانست دیگر کودکی در حوضچه حمام بازی نمی کند. خرد مرد در سکوتش بود که حرفی نابجا نزد و اندیشه او حرکت او بود به سوی خانه و تفکر و اقدام که منجر به ساخت حوضچه آب برای بازی و سرگرمی و رزق و روزی خانواده دلاک شده است.

اثر استاد کامل

به این نوشته ستاره بدهید و 2 امتیاز دریافت کنید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 4٫65 out of 5)

Loading…

این نوشته ارزشمند را برای دوستان خود در شبکات اجتماعی ارسال کنید.

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on pinterest
Share on tumblr

مطالب ویژه ای را فقط در خبرنامه ما دریافت کنید.

18 comments

سلام دوست عزیز
اگر حکایت را با دقت مطالعه کنید مرد دلاک به جای اینکه جواب بدهد و یا تجزیه و تحلیل کنم فقط یک کار کرد آن حرکت بود برای اینکه نیاز آن کودک را برطرف کند و بقیه مسیر بر سر راهش قرار گرفت و با اقدام نتیجه ای به وجود آمد که تمام بچه ها از آن استفاده کردند.
Written by Master Kamel

پاسخی بگذارید