حکایت های یک تاجر

استاد کامل

ما را در شبکات اجتماعی دنبال کنید.

در پی کسب و کار خود بودم که پسرم به من گفت: پدر از آنچه کسب کردی برایم بگو تا من نیز در تجارت مثل تو باشم و حتی بسی از تو قوی تر در خرید کالا و فروش آن. این موفقیت های تو می تواند راهنمای زندگی مالی من باشد. پس گفتم هر روز که نکته ای به تو می گویم تو برای آن حکایتی بنویس. تعجب کرد و گفت مگر ممکن است تو تجربه کردی من حکایت بنویسم. گفتم اگر می خواهی همیشه قبل از هر معامله یا هر اتفاقی تو زودتر با خبر شوی باید داستانش را تو بنویسی. گفت: یادم بده. گفتم من از تجارت دریافتم که پول هرگز برای شروع یک تجارت حرف اول را نمی زند. و او چنین گفت: روزی در تجارتخانه خود می خواستم دست به تولید قسمتی از محصولاتم بزنم که می فروختم پس صابونی را برداشتم و گفتم تولیدت می کنم و اینگونه عصر آن روز یکی از دوستان قدیمم نزدم آمد و گفت: دوست من راهی برای تجارت و سرمایه گذاری میشناسی؟ گفتم برای چه؟ گفت: مقداری پول دارم و نمی دانم چه کنم که در مسیری سودآور و بدون ریسک باشه. گفتم چندی است به فکر تولید صابون هستم تا در حجره ام بفروشم می توانی نزد من سرمایه گذاری کنی و او پذیرفت و گفت: تو قابل اعتمادی تا موقعی که به سود نرسیدی سودی نمی خواهم. گفتم هر آنچه سود کردم به سه قسمت تقسیم می کنم قسمتی سهم من، قسمتی سهم تو و قسمتی سهم هزینه کارخانه. راستی پدر چرا چنین کردم؟ گفتم تو تاجر بزرگی خواهی شد و درس بزرگی به من دادی.

Written By Master Kamel

به این مطلب ستاره دهید و 2 امتیاز دریافت کنید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (33 votes, average: 4٫58 out of 5)

Loading...

24 thoughts on “حکایت های یک تاجر

  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   پدر با این کار میخواست تجاربش را طوری به فرزندش یاد بدهد که هیچگاه فراموش نکند و همیشه از آنها استفاده کنید. و پرسش بهترین حکایت را از جمله پدر ساخت.

 1. reza koohi
  reza koohi says:

  برای شروع هر تجارت عشق حرف اول و اخر را میزند ولی در این زمانه واقعا اینها ملاک معامله و تجارت هست؟ چطور میشود در تجارت بدون طمع و حرص با خیال راحت معامله کرد و راضی بود؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   در این جهان همه چیز به خود شما بستگی دارد شما از پنجره ترس و طمع نگاه کنید از همان جنس را می بینید و در صورتی که اگر بدون قضاوت و با عشق حرکت کنید از همان جنس را می بینید و دریافت می کنید.شما ملاک هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *