Menu

حکایت کودک و آبشار

تعداد بازدید: 2,738

استاد کامل
Share on telegram
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on tumblr

کودکی بود در روستایی بسیار سرسبز و خرم که هر روز در هنگام میانه روز به بازی می رفت نزدیک آن ده خانه ای بود مخروبه و قدیمی که کودک در آنجا به بازی مشغول میشد با سایر دوستانش. روزی از بازیهای تکراری خسته شدند و کودک تصمیم گرفت که کاری را انجام دهد تا هیجان به جمع دوستان برسد. پس این کودک به نزدیک آبشار ده رفت و در آن جا خود را به عنوان پرنده احساس کرد که بر فراز آنجا پرواز می کند. از این اندیشه که می تواند آن آبشار او را به طمع مرگ بکشاند هراسی نداشت. کودکان او را دیدند که از بالا به پایین آبشار می پرد و یکی دیگر از کودکان جلو آمد و همین کار را تکرار کرد و یکی دیگر. ولی سایر کودکان منتظر ماندند تا آن سه کودک از آب بیرون آمده و آنها مطمئن تر شوند و از بالا به پایین سقوط کنند. شما چه فکر می کنید نتیجه چیست؟

پاسخ سوال:

سه کودک که پریدند مردند و هرگز از آب بیرون نیامد و آن کودکان که بالا منتظر آنها بودند هرگز نپریدند.

توضیحات حکایت:

این جمله را به شما می گوییم کاری را که می خواهید انجام دهید دو حالت دارد یا به هیجان آن فکر می کنید و به چیز دیگر فکر نمی کنید و یا با اینکه به هیجان آن فکر می کنید به نتایج آن هم فکر می کنید بدون آنکه ببینید دیگران چه شده اند. آیا آنان که به دنبال آنها رفته اید و می خواهید در این آبشار شیرجه بزنید آیا خود موفق هستند آنان مرده اند نمی فهمند بدبختی از این بالاتر که هدفت را با پول معاوضه کردی و دانشت دیگر حتی به درد خودت هم نمی خورد و پولی داری به نام پول کثیف زیرا این پول دست مایه نیرنگ به سایرین بوده است نه هدایت آنها زیرا اگر واقعا قصد هدایت بود باید تماس می گرفتند و می گفتند آیا راضی هستید آیا به شما کمک شده است و اگر نشده پول آن را پس می دانند زیرا می دانند که کاری احمقانه کردند و از احمق ها پولی احمقانه گرفتند پس باید خرج حماقت خود کنند آنان را الگوی پرش قرار ندهید زیرا این عجولانه پریدن شما را نابود می کند و ما درست را می خواهیم تجربه کنید می خواهیم بگوییم شیرجه زدن به آبشار ابزار و وسایل می خواهد که شما در حال حاضر از آن بی بهره اید و باید ابزار کار داشته باشید تا صدمه نبینید.

اثر استاد کامل

امتیاز دادن به این مطلب

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (35 votes, average: 4٫54 out of 5)
Loading...

30 دیدگاه

کودک اول کاری به نتیجه نداشت و فقط میخواست بپرد در حالیکه بقیه منتظر بودن تا نتیجه رو دریافت کنن بعد تصمیم بگیرند
روند تکراری و روزمرگی رو نمیخواست و به سمت ناشناخته ای حرکت کرد
در مورد دو نفر دیگه که پریدند چیزی نمیدونم

کودک اول هیچ محدودیتی و ترسی را برای انتخابش که پریدن از بالای آبشار بود را نپذیرفت فقط میخواست در لحظه حال بپرد و اصلا نگران نتیجه (آینده) نبود ولی به نظر من به جهت عبور از ترسهایش، نتیجه انتخابش لبخند و احساس رضایت است ولی آنانی که منتظر این هستند که ببینند نتیجه چه میشود بعد تصمیم میگیرند که از آبشار بپرند پایین یا خیر این با ترسهایشان زندگی میکنند و زندگی با ترس هم یعنی درد.

سلام
آیا هیجان هم از شاخه های ترس است؟
اگر امکانش بود لطفا یک کارگاه هم راجع به هیجان بگذارید، چون همین درسی که حکایت کودک و آبشار به من داد من رو از یک آدرس اشتباه ، عمل اشتباه و درد نجات داد، بسیار هیجان زده بودم که آنچه را آموخته ام عملی کنم و این خود باعث خطا و اشتباه، باز هم آدرس های درست عشق زندگی مرا از یک درد و اشتباه نجات داد ممنون.

سلام من شخصا یک کسب و کاری را میخواستم شروع کنم که در راستای آموزش دانشی به دیگران بود یک نجوایی در درون من بسیار من را تشویق میکرد اما اگر این کار را شروع کنم و از دیگران بابت دادن آن دانشها پول دریافت کنم ولی همیشه این سوال در ذهنم بود که اگر آن دانش برای آنان نتیجه نداشت آن پولی را که از آنان گرفته ام در زندگی ام چه تاثیری دارد با وجود اینکه ۴سال روزی ده ساعت برای تسلط به آن دانشها تلاش کرده بودم و هزینه گزافی پرداخت کرده بودم اما حاضر نشدم این کار را انجام بدهم تا اینکه خداوند من را به استاد کامل آشنا کرد و متوجه شدم تمام آن دانشها غلط بوده و نتیجه ای جز درد دادن برای مردم نداشته خدا را شاکر هستم که یاری گرم بود که چنین اقدامی را انجام ندادم و از استاد کامل عزیزم سپاسگزارم بابت دادن آگاهی های درست به من

دوست عزیز هیجان باید درست تعریف شود. ما اگر هیجان حقیقی را درک کنیم قطعا در هر کاری پیروز هستیم ولی هیجان های غیر حقیقی که توسط دانش ها و تجربیات غلط و ناصحیح القا می شود یعنی کپی دروغین فا در معنای هیجان ظهور می کند و می گوییم هیجان در حالی که همان ترس از رنج و رفتن به سوی لذت است و قطعا در این هیجان هیچ خیر و منفعتی برای فرد مورد نظر نمی باشد.
Written by Master Kamel

پاسخی بگذارید

بیماری هایی که با علم نوین نور و مغز درمان می شود