Menu

مبلغ کیف پول الکترونیک شما:

تومان

میل به پول و چگونگی افزایش و کاهش این گرایش

تعداد بازدید: 2,434

استاد کامل
Share on telegram
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on tumblr

علل اصلی انگیزه ی نام نهادن به میل و گرایش به خواسته ها این است که بشر از ابتدا نیازهایش را از طبیعت دریافت می کرده است و همچنان این نیاز بشر رشد کرده و تقاضا ها هر روز متنوع تر شده است و بشر خواهان رفع نیاز های خود از طبیعت و جهان هستی می باشد. انسان پول را بزرگترین ابزار رفع نیاز ها می دانست و از این ابزار به عنوان یک قدرت نام می برد. کسانی که قدرت بیشتری دارند می توانند بر طبیعت، عوامل طبیعی و حتی انسان ها تسلط بیشتری داشته و بقا خود را در آرامش و امنیت بیشتری ببینند. این ترس از ناامنی و عدم آرامش باعث شده است بشر پول را میزان رسیدن به اعتماد و آرامش و امنیت می داند و این میل بر پایه ترس می باشد. آموزش ها و دانش های مختلف برای توجیه ناصحیح بودن یا صحیح بودن این میل آمده است و انسان ها را به دو گروه بزرگ تقسیم کرده است.

دسته اول آنان که پول را مبنای پایان دادن به ترس هایشان دانسته ولی آموزش ها و دانش ها می خواهد آنان این مبنا را کاهش دهند و آموزش ها و دانش هایی که می خواهد آنان این مبنا را افزایش دهند.
ترس میل به پول را کاهش یا افزایش می دهد، ولی راهگشای اصلیِ پایان دادن به این وضعیت نیست. چه کنیم که پول برای رفع نیاز هایمان به قدر کافی داشته باشیم در عین حال بیهوده نخواهیم با ترس هایمان به خودمان و دیگران صدمه بزنیم. چه آگاهی ای باعث می شود که انسان پول را دوست داشته باشد به آن برسد و از آن بی نهایت بهره ببرد در عین حال ترسی از کاهش یا افزایش آن نداشته باشد. قرار نبود چنین تعریفی از پول وجود داشته باشد زیرا مگر می شود این همه تکنولوژی، لذت، تفریح و امکانات مادی باشد و بگویی نباید ما داشته باشیم واقعا اگر پول داشته باشی، تو نیز از آن چنین بهره نمی بری؟ پس اگر هر چه افراط کنی وقتی ببینی تمام نمی شود و همه مانند تو چنین می کنند نه رقابتی است و نه عجله ای پس ترس می شکند و عشق به خود وجودی رشد می کند و حالا برنامه های زندگی ات را چگونه طراحی می کنی؟ این راه را در کتاب ترس و آرامش مفصل توضیح دادیم.

اثر استاد کامل

امتیاز دادن به این مطلب

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (27 votes, average: 4٫70 out of 5)
Loading...

28 دیدگاه

واقعا زندگی که در آن همه از کاهش یا افزایش پول ترسی نداشته باشند و رقابت نباشد و برابری باشد یک زندگی سرشار از عشق و آرامش برای همه رقم می خورد. درود بر شما که همه چیز را زیبا میگویید و راه رسیدن به ثروت درون و برون را نشان می دهید.

باسلام به استاد کامل عزیز
همیشه این سوالات در ذهنم مطرح بود :
چرا با اضافه شدن مقدار پولهایمان خوشحالتر می شویم و با کاهش مقدار پولهایمان حس بدی پیدا می کنیم؟
چرا شادی مان با پول زیاد بیشتر و با کاهش پول و یا ازدست دادنش ناراحت میشویم؟
واقعا اگر اصلا پول وجود نداشت چگونه زندگی می کردیم؟
آیا زندگی بدون پول امکان پذیر است؟
آیا میشود جهان بگونه ای رقم بخوره که دیگه پول در آن وجود نداشته باشد و همه چیز رایگان باشه؟
آیا میشود جهان به گونه ای رقم بخوره که دیگه پولدار و فقیر در آن معنا نداشته باشه؟

پیرمردی که بسیار ناراحت و غمگین بود و در گوشه ای ساکت نشسته بود و به مردم در حال حرکت در پیاده رو نگرسیت با خود چنین گفت وقتی جوان بودم من نیز شاد بودم فردی که این جمله را شنید از او پرسید پیره مرد شادی را سن تو تعریف می کند یا سن تو شادی را تعریف می کند پیرمرد گفت: سن من شادی را تعریف می کند پس سوال کننده به او گفت امروز باید یاد بگیری قدرت تو در سن تو نبود بلکه از میزان شناختی بود که به خود داشتی پول فقط ابزار خرید است واقعا اگر کسی باشد که همه ی نیازهای مادی تو را تامین کند آیا بازهم اینگونه به دنبال پول می دوی؟

سلام دوست عزیز
هر چیزی که در این جهان وجود دارد در مغز خوده انسان است و پول هم از این قاعده مستثنا نیست. پس زمانی که شما خودتان را بشناسید می توانید به تمام چیز هایی که در درون خودتان است برسید.
شما اراده دارید و می توانید با اراده خلق کنید. پس باید اراده را بشناسید.
Written by Master Kamel

پاسخی بگذارید

بیماری هایی که با علم نوین نور و مغز درمان می شود