مبلغ کیف پول الکترونیک شما:

تومان

کشاورز بی نام

نویسنده

Master Kamel

تاریخ انتشار

تعداد دیدگاه ها

تعداد بازدیدها

2,459

امتیاز مطالعه

2 امتیاز

استاد کامل

از آنچه یک ثروتمند به آن می بالد و از داشتنش خوشحال است، پول یا اندوخته اش نیست. بلکه بستری است که به آن کسب و کار یک تاجر گفته می شود. هر انسانی روی زمین زیست می کند برای ادامه حیات مادی اش نیاز می داند که فعالیت اقتصادی را انجام داده و در مقابل فعالیتش مزدی را دریافت کرده یا درآمدی را کسب می کند.

همه ی انسانهایی که اینگونه فعالیت می کنند، می دانند که چیزی در جهان هستی خارج از قدرت و اراده خود انسان نمی تواند او را به کسب درآمد بیشتر و بیشتر برساند. پس تلاش می کند و در سایه ی تلاشش انتظار درآمد بیشتر و افزایش سرمایه اش را دارد.

ما انسانها برای هرچه در جهان وجود دارد، سریعا ارزش گذاری مالی کرده و طبق ارزش گذاری کردن، پولی به آنچه می تواند ما را از آن دور یا نزدیک کند، فکر کرده و بابت رسیدن به آن ارزش تلاش می کنیم. این ارزش می تواند کالا یا خدمات باشد.

پس می دانیم که هیچ کالا یا خدماتی در هستی مجانی نیست. زیرا از قبل ارزش گذاری شده است. به عنوان مثال یک کشاورز، محصولاتش را از زمین جمع آوری کرده و در بازار می فروشد. ولی می داند ارزش واقعی در زمین کشاوزی است. زیرا کیفیت خاک باعث ارزشمندی محصول شده است. و این چنین انسانها پایه های یک ثروتمندی را مهم تر و اساسی تر از خود ثروت می دانند و این ارزش واقعی همیشه گمنام و ناشناخته است و آنچه نمایان است، پول است و اندوخته ای که از ارزش واقعی بدست آمده است.

اثر استاد کامل

به این نوشته ستاره بدهید و 2 امتیاز دریافت کنید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 votes, average: 4٫70 out of 5)

Loading…

این نوشته ارزشمند را برای دوستان خود در شبکات اجتماعی ارسال کنید.

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on pinterest
Share on tumblr

مطالب ویژه ای را فقط در خبرنامه ما دریافت کنید.

10 comments

پاسخی بگذارید