کشاورز بی نام

استاد کامل

ما را در شبکات اجتماعی دنبال کنید.

از آنچه یک ثروتمند به آن می بالد و از داشتنش خوشحال است، پول یا اندوخته اش نیست. بلکه بستری است که به آن کسب و کار یک تاجر گفته می شود. هر انسانی روی زمین زیست می کند برای ادامه حیات مادی اش نیاز می داند که فعالیت اقتصادی را انجام داده و در مقابل فعالیتش مزدی را دریافت کرده یا درآمدی را کسب می کند.

همه ی انسانهایی که اینگونه فعالیت می کنند، می دانند که چیزی در جهان هستی خارج از قدرت و اراده خود انسان نمی تواند او را به کسب درآمد بیشتر و بیشتر برساند. پس تلاش می کند و در سایه ی تلاشش انتظار درآمد بیشتر و افزایش سرمایه اش را دارد.

ما انسانها برای هرچه در جهان وجود دارد، سریعا ارزش گذاری مالی کرده و طبق ارزش گذاری کردن، پولی به آنچه می تواند ما را از آن دور یا نزدیک کند، فکر کرده و بابت رسیدن به آن ارزش تلاش می کنیم. این ارزش می تواند کالا یا خدمات باشد.

پس می دانیم که هیچ کالا یا خدماتی در هستی مجانی نیست. زیرا از قبل ارزش گذاری شده است. به عنوان مثال یک کشاورز، محصولاتش را از زمین جمع آوری کرده و در بازار می فروشد. ولی می داند ارزش واقعی در زمین کشاوزی است. زیرا کیفیت خاک باعث ارزشمندی محصول شده است. و این چنین انسانها پایه های یک ثروتمندی را مهم تر و اساسی تر از خود ثروت می دانند و این ارزش واقعی همیشه گمنام و ناشناخته است و آنچه نمایان است، پول است و اندوخته ای که از ارزش واقعی بدست آمده است.

Written By Master Kamel

به این مطلب ستاره دهید و ۲ امتیاز دریافت کنید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 votes, average: 4,70 out of 5)

Loading...

10 دیدگاه برای “کشاورز بی نام

 1. yazdanraha گفته:

  یعنی زیربنا مهم است که در آن عشق وجود داشته باشد تا همه چیز زیبا و عالی و خوب پیش برود.

 2. mr.mohammad.gorji@gmail.com گفته:

  پایه و بستر ثروت و تجارت، عشقی است بی قید و شرط که باعث جایجایی پول بین انسانها شده و در یک لحظه در زمان صفر، ثروتمندی را برای انسان رقم میزند.تنها درک درستی از عشق باعث این دریافت عظیم انسانی خواهد شد.

   • مدیر سایت گفته:

    سلام دوست گرامی
    باید به مسائل مختلف از زاویه های مختلف نگاه کنید و بررسی کنید تا ریشه هر موضوعی را درک کنید یک مدت که اینگونه عمل کنید مغز شما تمام مسائل را اینگونه مورد بررسی قرار می دهد.
    Written By Master Kamel

 3. fariba گفته:

  ارزش واقعی هر چیز را پیدا کنیم وبدانیم
  ونزاریم گمنام باشند
  سپاس از حکایت پر از مفهوم?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *