گذر از محدودیت

محدودیت

ما را در شبکات اجتماعی دنبال کنید.

از خبرهایی که به دستم می رسید دیگر مرا راضی نمی کرد همش محدودیت یک شب قلم در دست گرفتم تا درباره آنچه در پیرامونم می بینم بنویسم از چه شروع می کردم؟ مردم به دنبال دانستن کدام سوال مبهم می گردند؟ از چه چیزی خبر ندارم یا نسبت به هر چیزی مطمئن نیستم که خبر درستی است یا نیست.

خبر خوب است یا بد؟

راستی در جهان چقدر خبر وجود دارد؟ آیا روزی می رسد که جهان پایان خبرها را تجربه کند؟ آیا انسان ها به روزی خواهند رسید که نیاز به دانستن خبر نداشته باشند؟ خبر چه آسیب هایی به زندگی انسان ها می زند چه منافعی را برای انسان دربر دارد؟ کسانی که به دنبال خبر هستند زندگی آرام تری دارند یا آنان که به دنبال خبر نیستند؟ کسانی که به دنبال خبر هستند انسان های با محدودیت هستند یا نامحدود؟ آیا می شود خبر را ساخت یا همیشه ما محکومیم که از خبرهای ساخته شده استفاده کنیم؟

خبری که تو را خوشحال می کند

پس امشب تصمیم گرفتم قلمی در دست بگیرم خبری را بسازم. خبری که تو را خوشحال کند نه تو را ناراحت، نه فکر تو را مشغول کند، نه تو را به بی فکری می برد، نه به تو دانستن و تجربه ای را اضافه می کند و نه تو را اسیر احساسات می کند ترس هایی که میلیون ها سال بشر را در بر گرفته اند و آن را امروز جزئی از خود میدانی پس خواستم درباره ترس بنویسم ولی ترس نه نوشتنی است، نه دیدنی، نه بوییدنی، نه شنیدنی، نه مزه دارد، نه حس می شود ترس همه این ها را دربر دارد.

مقابل آینه بایست و  به خود نگاه کن

پس در مقابل آینه رفتم و به خود نگاه کردم موهایی زیبا دارم بلند که به شکوه من می افزاید چشمانی که درخشان و درشت است و هر بار دوستانم در چشمانم خیره می شوند از زیبایی آن حرف می زنند گونه ای زیبا با لب هایی که در آن آرامش و متانت موج میزند اندامم زیباست نه درشت است و نه نحیف، پوستی براق دارم و هر بار که پوست خود را بو می کنم احساس لذت می کنم که از هر عطری به مشامم خوش تر است من از اندام خود راضی هستم ولی چیزی هست که این همه زیبایی را زیر سوال می برد چیزی که نه دیده می شود، نه حس می شود، نه بو دارد و نه طعم ولی در واقع طعم آن را روی زبانم حس می کنم، بوی آن را با مشامم حس می کنم، با چشمانم آن را می بینم، صدایش را می شنوم، محدودیت آن را حس می کنم و آن را حتی می توانم با پوست خود لمس کنم.

این من هستم ترس

این من هستم ترس که هیچ کس آن را نه می بیند، نه می شنود، نه می بوید و نه می چشد و نه لمس می کند و نه آن را در خود و دیگران می فهمد برای اطمینان زبانم را در مقابل آینه قرار دادم زبانی که نه سرخ بود، نه صورتی، نه مانند خیلی زبان ها خیلی ترک داشت، نه خیلی درشت بود، نه خیلی پر گوشت، نه خیلی نازک، نه خیلی پهن بود، نه خیلی دراز. چقدر مناسب و اندازه در دهانم قرار گرفته بود هر بار که زبانم را بیرون می آورم بر زیباییم افزوده می شود که وجود دارد. اگر همه ی آنچه می بینم در مقابل آینه جسم من است و آنچه باز هم در آینه می بینم به نام ترس، باز سایه ای که جسم من است پس من کی هستم؟ که یک ترس تجسم یافته یا جسمی که بوسیله ترس شکل گرفته.

خبر مهمی بود برای خودم همیشه درباره ی عواقبی که ترس برای انسان ها بوجود آورده بود مطلب نوشته بودم ولی هرگز اینقدر شفاف آن را در مقابل خود در آینه به نام خودمِ ترس را ندیده بودم سوالی که مرا وا داشته تا درباره خودم و خودمِ دیگری به نام ترس تحقیق کنم نمی دانم اول خودم کردم یا ترسِ خودم از روی ترس، در خودم چنین کرد. هر آنچه از زیبایی و شکوه خودم در مقابل آینه دیدم فرو ریخت و در تمام زیبایی و شکوه خودم محدودیت های عظیمی یافتم نام این محدودیت خودم بودم پس نام خودم شد.

محدودیت و ترسی که خودم را در خودم مسلط کرده بود را مسلط بر محدودیت هایم دیدم ناگهان در مقابل آینه چیزی را یافتم که هرگز به آن اینگونه نگاه نکرده بودم در هر زیبایی که خودم دیدم محدودیتی را یافتم که بر آن ترس سوار بود اسم آن را می دانستم ولی درون آن را هرگز ندیده بودم راستی موها، چشم ها، گونه ها، لب ها، زبان، اندام و پوست نامحدود بدون ترس چگونه است؟

Written By Master Kamel

به این مطلب ستاره دهید و ۲ امتیاز دریافت کنید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (47 votes, average: 4,15 out of 5)

Loading...

36 دیدگاه برای “گذر از محدودیت

   • مدیر سایت گفته:

    به نام خدا
    دوست عزیزم بسیاری درباره ی ترس گفته اند و کتاب ها درباره اش نوشته اند آدرس های ناصحیح باعث شد ترس در زندگی ما بشود خوده ما ترس هایمان به دنیا می آیند درس می خوانند، ازدواج می کنند، بچه دار می شوند و می میرند و در تمام طول این مسیر این خود واقعی ماست که کاری نمی کند در این مقاله خواستیم به ساده ترین زبان آدرس واقعی ترس را آشکار کنیم و درباره ی ترس که اکنون خوده تو شده است نوشتیم تا معرف حظور تو باشد.
    Master Kamel

 1. mr.mohammad.gorji@gmail.com گفته:

  اگر از قانون بقا که خود دروغ و ترسی بزرگ است خارج شویم، بدون ترس به جاودانگی خواهیم رسید.

  • Mah42 گفته:

   چقدر آموزنده و چقدر واقعیت را بیان کرده‌است استاد بله ترسی در ذره ذره وجود ما جای گرفته اما به نظر من تنها راه کار عشق است که داروی همه درد هاست با عشق میشود ترس را منکوب کرد میشود به جنگ همه محدودیت ها رفت

 2. Raso1712 گفته:

  سلام
  همه چیز را از پایه و اساس از ابتدای خلقت بشر تاکنون نفی می کنید طوری می نویسید که تمام انسانها از دانشمندان گرفته تا انسان های عادی از ابتدای تاریخ همه اشتباه و غلط و ناشی از ترس بوده تمام دست آوردهای بشر اشتباه بوده در تمام طول تاریخ همه در محدودیت کامل بسر برده اند همه چیز از جهان بینی دین مذهب مرام و مسلک و دیدگاه و تمام علوم بشری همه ناشی از ترس و یا در مشاوره با ترس بوجود آمده اند خلاصه کل هستی تا حالا در مسیر غلط بوده فقط شما درست می گویید همه چیز از پایه و اساس مردود و اشتباه بوده و ناشی از ترس بوده و همه چیز را نفی می کنید اما چیزی هم بجایش ارائه نمی دهید پس می خواهید انسانها را به پوچی بکشانید کمی در باره مطالبی که می نویسید فکر کنید چقدر خطرناک به حال بشریت هست که هرچه دارند و هر چه بوده از ابتدا تاکنون اشتباه ولی چیزی هم جایگزینش نمی کند بببنید چقدر خطرناک هست من نمی دانم راه روش طریقه جهانبینی و یا پایه و اساس مرام شما چی هست فقط این را میدانم تاکنون همه در اشتباه بودند حتی یک نفر توی دنیا وجود نداشته که در مسیر درست باشد بجز بک نفر به اسم استاد کامل پیدا شده که در مسیر درست هست حالا مسیرش چی هست و چه می گوید هم معلوم نیست.

  • مدیر سایت گفته:

   سلام دوست عزیز
   تمام چیزهایی که بشر تاکنون بدست آورده است در زمان خود و برای موقعیت و مکان خود بوده و مقداری بشر را ارضا کرده است و به دلیل اینکه بشر به دنبال تکامل است هیچ کدام را نپذیرفتند به صورت ۱۰۰ درصد و به دنبال کشفیات و اختراعات جدیدتر رفتند و حاصل تمام تلاش ها این شد که هست با تمام دانش ها و اختراعات بشر اکنون چرا دچار بیماری و دردهای بسیار است؟ و به جای اینکه به دنبال خوشی و سلامتی و ثروت و عشق باشد به دنبال پاک سازی و درمان و فراموش کردن دردهاست به نظر شما این نشانه ی خوبی از تفکرات بشر است؟ ما به هیچ دین و مذهبی کاری نداریم بلکه ما به عمق مغز انسان و اندیشه ی پاک او کار داریم قبل از اینکه هرکاری بکنیم اندیشه کردیم، آزمودیم و پس از آن ارائه دادیم گروه بین المللی استاد کامل برای حرف های شیک و خودنمایی نیامده است و نیامده که دنیای خود و دیگران را پوچ کند بلکه آمده علمی جدید که سال هاست بشر فراموش کرده را به او یادآور شود تمام تلاش استاد و گروه آشنایی انسان با خود و مغز اندیشمند خود است.
   پایدار و سلامت باشید.

  • reza movafagh گفته:

   سلام دوست عزیزم
   من هم قبل از آشنایی با استاد کامل برایم سخت بود که بپذیرم فقط ایشان درست می گویند و بقیه دانشها غلط است ولی پس دریافت آگاهی ها از استاد کامل ایمان آوردم که تمام آنچه استاد کامل میگویند حقیقت است.

  • mr.mohammad.gorji@gmail.com گفته:

   سلام و درود دوست عزیز
   من نیز همانند شما زمانی که با آموزه های استاد کامل آشنا شدم دنیایی از سوال و ابهام بودم زیرا در علوم مختلف روانشناسی مطالعه میکردم و برای مغز من این آموزه ها قابل درک نبود.اما با دنبال کردن آموزش ها و بصیرت ها و ممارست در انجام تمرینات استاد، با جهانی آشنا شدم که تمام سوالات من در آن پاسخ داده شد.فقط اعتماد نیاز است و اراده و عمل.به منبعی بینظیر از درک خودت و جهان هستی خواهی رسید که تا بحال در هیچ منبعی یافت نشده و نخواهد شد.موفق باشی دوست عزیزم

  • KzmHosseini گفته:

   چقدر از نتایج زندگی خود رضایت دارید؟
   برای رفع نیازهای خود تا بحال چقدر جستجو کرده اید؟
   ایا مباحثی که دنبال کرده اید برای شما نتیجه دایمی داشته؟

   من قبل از اشنایی با استاد کامل هر مسیری که فکر میکردم درسته و میتونه بهم کمک بکنه رفتم ولی نتایج ثابت نبودن فقط مقطعی میتونست کمک بکنه که همان کمک هم بعد از مدتی ممکن بود مشکل دیگه ای رو ایجاد بکنه
   اینجا پایان جستجوهاست، با استاد همراه باشید و در مورد هر مطلب سوال بپرسید تا خودتان به نتیجه برسید

  • mehrbaran گفته:

   دوست عزیز توصیه میکنم به خودتان فرصت دهید به درونتان فرصت رفرش شدن و هضم مطالب را بدهید ،زمانی من خدای منطق بودم بسیار حاضر جواب و هر حرفی را نمیپذیرفتم ،این مسیر را از ابتدا با استاد بگذرانید تا متوجه شوید این جهان چرا آن جهانی نیست که باید باشد و چگونه تغییر می یابد،با ادب و احترام

  • Parisa Rahmi گفته:

   سلام دوست عزیز. در طول تاریخ بشر انسان ها طعم آرامش واقعی را نچشیدند و همه چیز مقطعی بوده گروه مستر کامل کاری به دین آیین مسلک کسی ندارد و همه را به یک چشم مینگرد که ما همه انسانیم و در پی یک حقیقت هستیم که تا به حال کسی به آن نرسیده و دست پیدا نکرده. ما با کمک مسترکامل آمده ایم تا درد را در جهان برچینیم و عشق بی قید و شرط را هویدا سازیم عشق همه چیز است و اتحاد ترس را از بین میبرد.

  • ahmad4530 گفته:

   سلام دوست عزیز.اولا ممنون که وارد سایت شدی و مطالب مستر کامل رو برای خواندن انتخاب کردی.
   دوم اینکه شما که تا اینجا امدی و این موهبت نصیبتون شد که این مطالب ارزشمند رو بخونید چون مستر کامل تنها فرد حاضر و زنده در جهان هستند که دارند در دنیا متدی را ارائه میدهند بنام مهندسی نور و مغز.مغز انسان خیلی کامل هست و به محیط بیرون نیاز ندارد
   اما این مغز که الان در اختیارش داریم! در واقع بصورت صوری اختیارش در دست ماست و بعلت اختلالی که در ان پیش امده ما از خود واقعیمان دور شده ایم و این یعنی اینکه ریموت و کنترل ما دست یک ویروس است که دارد در مغز همه انسانها جولان میدهد و از ۱۲هزار سال پیش تا کنون بشر با ان دارد دست و پنجه نرم میکند و همه را به کام مرگ میکشاند و ارامش و اسایش را از بشر گرفته و دارد به همه درد میدهد و در اخر پیر و خوار و ذلیل و سپس به فنا میکشاند و این یعنی همان قانون بقایی که هدف این ویروس است.و این ویروس بزرگترین دشمن بشر بوده و هست و کسی بجز مستر کامل تا ب الان نتوانسته از آن پرده بردارد.مستر کامل کاری به دین و مذهب و آیین کسی ندارد لپ کلام او همه انسانها هستند و او خودش را در همه میبیند و میخواهد به ندای درون انسانها پاسخ دهد تا از رنجی که میکشیم نجاتمان دهد.
   همه امده اند چه دانشمند و چه عاقل و چه بالغ و چه پیر و چه پیغمبر همه بدنبال یک خود واقعی بوده اند تا خالق خود را در ان تماشا کنند و سر تعظیم در برارش فرود اورند،اما به ان خود واقعی نرسیدند و ندانستند اشکال کار کجاست و کجای کارشان میلنگد که نمیشود به ان خالق رسید …

   استاد کامل پرده از دنیایی که اراده کرده ایم برداشته.
   استا کامل از خودش حرف میزند و خودش یعنی من یعنی تو یعنی ما و در یک کلام همه را خودش میداند چون انسانها در متد استاد کامل در اتحاد مغزی هستند و این یعنی عشق
   و این یعنی خود واقعی
   و این یعنی خالق درون
   و این یعنی شهر عشق
   و این یعنی اینکه ما در وجودمان دشمنی داریم که تا بحال ناشناخته بوده و مارا از اصل و فابریک و اورجینالمان دور کرده.

   مستر کامل حرف نمیزند هدفی دارد به بزرگی تاریخ بشری به بزرگی دردی به اندازه تمام نسلهای بشری که امدند ورفتند و ندانستند خودشان چه کسی بود!!!!؟
   حال ای دوست عزیز شما که امدید و این هدیه را گرفتید پس تا پایان بمانید و بفهمید استاد کامل ما چه برای گفتن دارد و چه تحفه ای به ارمغان اورده…

   مبارکت باشد این تغییر ?

  • فرشته آیینه گفته:

   سلام بر شما برادر و دوست عزیز ??
   همه چیز از اساس اشتباه نیست همه ی آدرس هايي که به ما داده اند غلط و اشتباه است آدرس هايي که توسط يه دشمن مشترک برای گمراهی و به نابودی کشاندن ما داده شده و آن دشمن آنقدر هوشمند است که آدرس های غلط را در شکل درست به ما میدهد و ما آن را باور می کنیم
   برادر خوبم اگر آدرس ها از اساس اشتباه نبود چرا با وجود پیشرفت تکنولوژی بشر هنوز آرامش ندارد؟
   اگر آدرس ها درست بود چرا تمام انسانها با وجود تمام امکانات و پیشرفت علوم هنوز يه خلایی دارند و در جستجوی يه گمشده هستند؟
   اگر آدرس ها از اساس اشتباه نبود چرا روز به روز بیماریها زیاد و امراض جدید به وجود می آید؟ و هزاران چرای دیگر
   پس به خودمان دروغ نگوییم و با خودمان روراست باشیم و مطمئن باشیم تمام آدرس ها از اساس اشتباه و غلط بوده است.

  • akram n گفته:

   سلام دوست عزیز،
   از آنجاییکه انسانها همیشه در برابر تغییر مقاومت می کنند، در طول تاریخ، سیر تکاملی بشر اینگونه بوده است که، بعد از اینکه علمی همگیر شد،علم قبلی ناقص اعلام می شود.
   در ابتدای آشنایی با استاد کامل حرفهای ایشان به نظرم سنگین می آمد اما پس از ادامه دریافت آگاهی ها از ایشان دریافتم که آموزه هایی که ارائه داده اند واقعا کاربردی و عالی است و من رفته رفته به آرامش روحی بسیار خوبی رسیدم، اگر شما نیز به دریافت مطالب استاد ادامه دهید و کارگاهها و مدیتشن های ایشان را دریافت و استفاده نمایید حتما به این مطلب می رسید که آگاهی هایی که استاد ارائه می کنند بی نظیر است.

  • shahriar.gh گفته:

   سلام
   در استاد کامل قضاوت نیست، به همین دلیل می تواند،شما را در رسیدن به آنچه می خواهید شما را هدایت کند،نیروی فا و نی و ۵ فاکتور ترس رو بشناس و به نتایجی که می خواستی در زندگی برس،اگر از ندانستن و نفهمیدن حقیقت رنج می بری به دلیل بازی رنج و لذت و قضاوت فا هستش ، در حق خودت حرکتی بکن و از هر انچه در سایت است بهره ببر و استاد کامل را بدون قضاوت می توانی بشناسی و از ایشان کمک بگیری

 3. KzmHosseini گفته:

  اگه محدودیت های مغزی وجود نداشت دنیا رو بی قضاوت میدیدیم و شادکامی رو تجربه میکردیم
  حالا ترس با لباس خود واقعی محدودیتی بر روی هر چیز گذاشته و اجازه نداده تا شادکامی رو تجربه بکنیم و هر بار و به هر شکل با ایجاد قضاوتی این کارو باهامون کرده

 4. reza movafagh گفته:

  سلام و درود بر استاد کامل عزیز
  واقعا سوالهای فوق العاده و بی نظیری پرسیده اید و مبحث خوبی را مطرح نموده اید
  با پرسش این سوالات مغز من را زیر رو کردید و من را به گذشته ام بردید و رفتارهای گذشته ام را همچون یک نمایشگر برام به نمایش گذاشتید فقط یک جمله می گویم آن خبرها برایم جز تولید ترس، رنج و محدودیت چیزی دیگر به ارمغان نداشت.
  سپاس بابت این مطلب ارزشمند

 5. amin گفته:

  سلام دوست عزیز ‌‌‌
  مطالب استاد کامل از جمله گذر از ترس به معنای لغو دانشهای قبلی بشر نیست بلکه به نوعی خودشناسی رسیدن است که استاد کامل راه رسیدن آن را با مطالبی که در اختیار ما قرارداده برای ما هموار کرده مطالبی که با مطالعه دقیق آن میتوان به خود واقعی که گام اول آن گذر از ترسها میباشد رسید و عشق واقعی را در درون خود مشاهده کرد

 6. نوید گفته:

  سلام درود به استاد کامل روز اولی که با استاد کامل آشنا شدم با خودم می گفتم یعنی چه آخه این کیه مگه میشه چطوری و این حرفایی که استاد میزنه راهش چیه و هزاران سوال دیگه ولی کسی که منو معرفی کرد بهم گفت حاضری ۳ ماه حرف استاد گوش بدی و همچیزو تا حالا یاد گرفتی بذاری کنار گفتم اره گفت امتحان کن بدردت خورد بمون بدرد نخورد نمون و الان یک سالی میشه که با استاد هستم و ممنونم ازش
  واقعا به گذشته که میری میبینی که بغیر از درد چیزی نیست همه میتونن که با عشق به کمک استاد به آرامش برسند قبلا می گفتم فقط پول خوشبختی میاره ولی الان میبینم که آدم ثروتمند به سرمایه و پولش نیست کسی که به آرامش برسه خودش درک میکنه که پول هیچ ارزشی نداره.

 7. fariba گفته:

  خیلی خوب بود خدایا این ترس چقدر ما رو محدود کرده. زندگی بدون ترس خیلی عالی میشه سپاس استاد از مطلب ارزشمندتون.

 8. Barad گفته:

  اگر ترس در بدن رخنه نکرده بود تمام زیباییها آشکار بود این قدر ما در محدودیت قرار نمیگرفتیم و حالا چه باید کرد؟

 9. nazi ch گفته:

  چقدر در زندگی من ترس وجود داشت و درکش نکرده بودم ، زمانیکه ترس رو شناختم ابتدا شروع کردم به پیدا کردن ترسهام و الان دارم کم کم ترسهارو به خود فا میسپارم و جای ترس رو با عشق پر میکنم . سپاسگزارم استاد گرامی

 10. nazi ch گفته:

  به نظرم پوچی زمانی اتفاق میفته که ما خودمون رو بی ریشه و بی هویت….. بدانیم آموزشهای استاد مارو به باور و پرورش تواناییهای خودمون هدایت میکنه و اینکه هدف از خلقت آدم توسط خداوند چی بوده .وقتی فا رو بشناسیم وقتی ترسهای خودمون رو بشناسیم وقتی روش صحیح زندگی رو بشناسیم قطعا به سمت اعمال صالح خواهیم رفت و این یعنی خودشناسی.

 11. نیلوفر گفته:

  مطلب خیلی خوب و جالبی بود، ترس که هیچ کسی نمیتواند عشق را بر ترس حکومت دهد چرا این ترس میخواهد به ما فرمان دهد آخر او کیست یک بار برای همیشه ما بر ترس غلبه کنیم وقتی ما رو از کاری یا چیزی منع می کند سعی کنیم که تامیتوانیم آن کار را انجام دهیم شاید برای بار اول پیروز نباشی ولی من مطمئنم که تکرار رو هر کاری هم ترس را دور میکند هم عشق را افزون در دلت اعتماد بوجود می آید ویک انسان موفقی میشویم ما به خاطر ترس هایمان نباید محدود شویم به امید روزی که بتوانیم بر ترسهایمان حکومت کنیم ومال خودمان شویم.، ما مالک خودمان هستیم.

 12. محمد گفته:

  بدون ترس اندامها خود واقعی شان خواهند بود بدون قضاوت و محدودیت.خود واقعیمان در جاودانگی است نه در ترس و بقا.زیباست اگر خودمان را بدون قضاوت در آیینه ببینیم.

 13. Mah42 گفته:

  استاد راه کار بدهید ۵ فاکتور رو شناختیم و تغییر رو احساس میکنیم برای پایداری این وضعیت چکار کنیم هرچه جلو تر میروم عاشق تر میشم سپاس ازشما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *