کودک بازیگوش، همسفر ثروتمند(قسمت اول)

کودک بازیگوش،همسفر ثروتمند

ما را در شبکات اجتماعی دنبال کنید.

در پشت میزم نشستم، میزی که از بهترین چوب گردو ساخته شده است. وقتی داشتند چوب را می­ تراشیدند و طرح­‌ های زیبا روی آن کنده ­کاری می‌ کردند، به هنرمندان می‌ گفتم چه طرح‌ هایی را دوست دارم که روی میزم کنده ­کاری کنید. پایه­ هایش با طرح زیبایی از پنج مرد قوی هیکل تشکیل شده است که سطح میز را بر دوش دارند، به منزله­ ی عناصر پنجگانه هستی، آب و باد و خاک و آتش و انرژی.

سطح روی میز از طبیعتی زیبا با آبشار ها و حیوانات وحشی و پرندگان بر فراز جنگل و دو عقاب زیبا بر فراز کوه، معرق کاری شده است؛ و تمام اطراف این سطح معرق، منبت­کاری از دوره­ های مختلف ایران از دوازده هزار سال پیش تاکنون می­ باشد که بهترین دوره­ ها را به دوازده دوره تقسیم کرده و هر قسمت یک دوره از ایران را کنده­ کاری کرده اند. این میز با شکوه، یک شاهکار بزرگ می ­باشد که به مدت هشت ماه طول کشید تا کامل شود؛ ولی هنرمندان بابت ساخت آن هیچ هزینه‌ ای از من نگرفتند. البته این هم دلیلی دارد که به گذشته­ ی من باز می ­گردد. ولی الآن می­ دانم معنی واقعی شادکامی یعنی چه.

وقتی صندلی­ ام را داشتند می­ ساختند، به گونه‌ای ساخته شد که هم از تکنولوژی، مثل جک‌ های متحرک و فنر استفاده شود هم از بالشتک­ های برقی و ماساژور­ های کوچک برای ماساژ پاها و پهلو و پشت و از گرمایش و سرمایش برقی استفاده شده است. در ضمن جنس پارچه ­های این صندلی از ابریشم و مخمل بسیار ظریف بافته شده است؛ که هم لطافت و نرمی و هم رنگ زیبایی دارد که وقتی از آن استفاده می­ کنم، احساس می­ کنم بدنم از من دارد تشکر می ­کند. همه چیز در اطرافم ساخته ­ی دست هنرمندان بزرگی می ­باشد که با افتخار و عشق آنها را برایم ساخته اند و در لحظه­ لحظه­ ی ساخت از خودم نظر خواسته‌­اند.

ادامه داستان را می‌ توانید در فایل متنی مطالعه کنید و یا فایل صوتی داستان را گوش دهید.

Written By Master Kamel

به این مطلب ستاره دهید و ۲ امتیاز دریافت کنید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 4,67 out of 5)

Loading...

4 دیدگاه برای “کودک بازیگوش، همسفر ثروتمند(قسمت اول)

  1. محمد گفته:

    در جمله جمله و کلمه به کلمه ی این داستان زیبا عشق و زیبایی و شکوه موج میزند.سپاس واقعا داستان زیبایی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *